Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Korona Nedir

Corona Virüs Nedir?

Son zamanların en kötü ve ciddi ölüm kayıplarına neden olan bir hastalık biçimidir.Tüm dünyayı etkisine alan ve hala devam etmekte olan bir virüs çeşidi olan tam adıyla covid-19 nedir kısaca onu anlatmaya çalışacağız.

Covid-19 nedir?

Yeni corona virüs olarak adlandırılan bu hastalık çeşidi ilk Çin Vuhan eyaletinde çıkan Aralık ayının sonlarına doğru çıkmıştır.Belirtileri ise, yüksek ateş öksürük nefes darlığı olarak görülmeltedir.Tam tarihini açıklayacak olursak 13 Ocak 2020 tarihinde ortaya çıkmıştır.

Çin’de özellikle ilk etapta bölgedeki hayvan pazarlarında ve deniz ürünleri satılan yerlerdeki insanlarda görülmeye başlamış olup, sırasıyla Vuhan şehri başta olmak üzere Hubei eyaletine oradan tüm dünyaya yayılan son zamanların en ciddi virüs çeşidi olarak hayatımıza giriş yapmıştır.

Belirtileri nelerdir;

Aslına bakarsanız tam tanı konulmamış olup fakat yüksek ateş ve ökrüsürük nefes darlığı en belirtilen özelliğidir.Bir sonraki evrimi zatürre ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliğine kadar gidip ölüm ile sonuçlanmaktadır.

 


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla