Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Bebekler Neden Ağlar

Bebekler Neden Ağlar?

Arkadaşlar merhaba, öncelikle yeni doğan bebeklerin bildiğimiz üzere sürekli ağlaması durumu her çocuğun başına geliyor.Bunu bilen  Anne,Babalar bu olayı muhakkak araştırmıştır ve benim bebeğim sürekli ağlıyor? ne yapmalıyım diye kendilerine soruyorlardır.Bizlerde sizin için bebekler neden ağlar diye bir yazı yazmak istedik.Bu yazımız umarım yeni Annelere bir yol göstericek ve işlerini hafifletme konusunda yardım edeceğini düşünüyoruz, dilerseniz konumuza başlayalım.

Bebekler Neden Ağlar ?

Bebekler herkesin bildiği üzere zaten ana rahminden çıktıktan hemen akciğerlerinin çalışması ve açılması için ağlamaya başlarlar.Yeni gelen bebekler sonuçta dünyaya ağlayarak gelirler..

Pediatri uzmanları çocuklarının doğumundan sonra ağladıkları zaman Anne göğsüne koyar, kısa sürede bebeğin ağlaması durur.

Peki nedenleri nedir?

Uzun uzun anlatmaya kalkacak olursak bu uzun sürebilir o yüzden size ana başlıklar altında bu nedeni anlatmaya çalışacağız.

-Bebekler acıkırsa ağlarlar.

-Ev sıcak gelebilir (genel herkesin düşüncesi yeni doğan bebek üşür diyerek sıkı bir şekilde giydirirler,fakat bu onu rahatsız edebilir o yüzden ağlama olasılığı vardır)

-Kıyafetleri onu rahatsız etmiş olabilir.(aslında bu bağlamda yukarıda anlattığımız örnekle beraber örtüşüyor,bebeğinizi 1 kat fazla giydirmeniz yeterli olacaktır)

-Havasız ortam ağlatabilir (kışın doğan çocuklar için ev içerisindeki sıcaklık derecesine dikkat edilmeli, çok havasız evde tutulmamalı)

-Burunları tıkanmış olabilir.(yeni doğan bebekler ağızdan nefes almayı bilmedikleri için, burunları tıkandıktan sonra rahat edemeyebilir nefes zorluğu çeker o yüzden ağlayabilir)

-Gaz sorunu çekebilir o yüzden ağlayabilir.(Bu sanırım herkesin dikkat ettiği bir durum diyebilirim.Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra 2 ile 3 hafta gaz sorunu yaşayacaktır.Bunun nedeni ise yeni doğan bebeklerin bağırsakların yavaş çalışması, yeni hayatına alışacak olmasından kaynaklanır.Bağırsaklar belirli bir dönemden sonra olgunlaşmaya başlayacak sağa sola hareket ettikçe gaz sorunu ortadan kalkmaya başlar.)

-Kabızlık. (Bebeğiniz mutluysa sorun olmaz fakat sürekli ağlıyorsa karında şişme, ağlama, huzursuzluk varsa doktota götürülmelidir.)

-Diş çıkarma zamanlarında ağlarlar.(Bu konu çoğu bebeğe göre değişir, bazıları ağlar bazıları farklı bir şekilde rahatsızlık gösterir.

Sizlere bebeklerimizin neden ağladığı konusunda bilgilerimizi aktarmaya çalıştık,umarım faydalı olmuştur.

 


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla