Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Avokado Faydaları Nelerdir

Avokado Faydaları Nelerdir..

Günümüzde çeşitli yemeklerin arasına giren ve yanında meze olarak bile kullanılabilen bir çeşit meyve olan Avokado’nun faydalarını size biraz bahsetmek isterim.

Avokado Faydaları:

Avokado bir tanesi aşağı yukarı 322 kalori, toplamda ise 29.5 gr yağ içermektedir.Yani bu demek oluyor ki çoğu meyveden alabileceğiniz miktarda kalori ve yağ oranıdır.Avokado son zamanlarda çok tüketilen bir meyve olduğu aşikardır.

Aynı zamanda iyi bir antioksidan özelliğine sahip avakado içinde 20 tane farklı vitamin ve minerallere sahip bir meybe türüdür.Yapılan bir araştırmaya göre düzenli bir şekilde Avokado  tüketen insanlar e ve k vitaminleri yanı sıra potasyum magnezyum değerlinin üst seviyede olduğunu fark ettik.

-Tok tutar: Bir avokado bile sizi uzun süre tok tutmayı sağlıyor.

-Kilo verdirir.Çoğu insana göre yağ yemek insanları kilo almasına neden olur dıye dusunuyor fakat yanılıyor yağ oranı insanların ve tüketmesi demek aslına bakarsanız kilo verme eğilimidir.

-Kalbi korur.Ld kolestrolü düşürdüğü HDL kolestrolü yükselttiği biliniyor.

 


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla