Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

lyme kimlerde görülür

Lyme hastalığı nedir ? Kimlerde görülür..

Lyme hastalığı kene ısırması sonucu borrelia burgdorferi adında ve benzeri bakterilerin ortaya çıkardığı bir hastalık türüdür.

Lyme hastalığı nasıl bulaşır;

Lyme okuşunu Laym olarak bilinir.Lyme hastalığının belirtilerinin bir çok nedeni vardır, fakat en bilininen özelliği deri üzerine oluşan kızarıklıklardır.En çok olarak kenelerin hedefi deri, göz, kalp, merkezi sinir sistemi olarak bilinmektedir.Eklem yerlerinde şişlik hareket etmede zorluk yaşamak gibi belirtileride olabilir.

Bazı kişilerde bu bakteri iyice yer edinip senelerce kaldığı hatta kansere bile neden açtığı biliniyor.Halk dilinde içimizdeki sessiz katil olarak bilinen bu hastalık çoğu vatandaşımızın ölümüne sebep olmuştur.

Türkiyede Lyme kliniği henüz olmamasından ötürü, bu hastalığın çok yayılmasından korkuyoruz.Prof. Dr. Barbaros Çetin bu konu hakkında ise lyme hastalığı konusunda çok gerideyiz, derhal Türkiyede lyme klinikleri açılmasını istiyoruz diye sitemde bulunmuştur.Bu bakteri türü at sinek kene sivrisinek gibi kan emen canlılardan insanlara geçmektedir..

 

 


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla