Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Selülit Nedir Zararları

Selülit Tedavi Yöntemleri

Merhaba, yaz aylarında bayanların en çekindiği sorunlardan biri selülit zamanı başlamıştır.Yaz aylarında denize giren normal vatandaşların ve en çokta ünlülerin sorun yaşadığı olayın adıdır selülit.Genelde bayanların korkulu rüyası olan bu hastalık biçimi şu aralar en çok konuşulan konulardan bir tanesidir.

Peki Selülit Nedir, Nasıl Tedavi Edilir.

Kısaca anlatmaya çalışalım, Selülit cildin altında bulunan bağ dokunun tam çalışamaması yada bozulması yüzünden aşırı biriken yağ tabakasından oluşmaktadır.Yağ birikimine yol açan sorunları sıraya aldık, onları sizlerle paylaşalım.

Kan dolaşımının yavaş çalışması.Bu konuya ek olarak dar ve sıkı iç çamaşırları yada giysiler giyinmek

Hormonal bozukluklarını bu kategoriye ekleyebilir, bu faktörde çok önemli.

Aşırı kilolu olmak dolayısıyla vücutta yağ oluşumunu arttırmakta, bu nedenle yağ birikimleri bacak ve kalça tarafında kendisini göstermektedir.

Son olarak yaş arttıkça selülit artmasıda gayet doğal birşeydir.İşte bu yüzden devamlı spor yapmalı yürüyüş yapmalı buna ek olarak ise bacak egzersizleri yapmamız gerekiyor.

Peki bu olaydan nasıl kurtulabiliriz ?

Bu tedavi yöntemlerinin bir kaçından şöyle bahsedelim.Kullanılan bazı cihazlar bu olayı azaltmaktadır, sert fırçalarla masaj yapmak, bunu ünlüler çok yapıyor dikkat edelim.

Doğal kremler ile lazer operasyonlarıda yapılmaktadır.


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla