Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Pişik Nedenleri

Bebeklerde Pişik Neden Olur ?

Her insanda olduğu gibi terden dolayı oluşan pişik çocuklarda daha sık görülmekte olup tedavisi kolay olan bir olaydır.Erkeklerde ter bezlerinin çalıştığı yerlerde, bayanlarda ise bikini bölgesinde oluşan bir çeşit cilt hastalığıdır.

Çocuklarda genital bölgeler harici koltuk altlarında boyun kısmındada görüldüğü oluyor.Peki Pişik Neden Olur size onu anlatmaya çalışalım.

-Çocuklarda sık bebek bezi değişimi pişik olmasını sağlayabilir.

-Çocuklarına mümkün olduğunca kaliteli iç çamaşırı giydirmenizi öneririz,kalitesiz iç çamaşırı pişik yapabiliyor.

-Genelde kullandığımız ıslak mendillerin içinde bulunan kimyasal maddelerin bebeklere iyi gelmemesi bu yüzdende pişik olmasına neden oluyor.

-Bebeklerde herhangi bir meyveye, sebzeye yada herhangi bir yiyecek olabilir buna alerjik durumu varsa deri üzerinde kırmızı sivilce çıkabilir, buda zamanla kaşıntıya yol açar.Buda pişik başlangıcını etkileyen faktörlerden biridir.

-Yetişkinler içinde geçerli bu konu, dar pantolon kıyafetler özellikle bacak bölgesinin hava almasını sağlamalıyız.Gerekli hava almadığı sürece deri zarar görür pişiğe neden olabilir.

-Yaz aylarında havalar oldukça sıcak oluyor, ter bezlerinin aşırı çalışmasından ötürü bu hastalık nüksedebilir.

-Küçük çocularda gerekse yetişkin ebeveynlerde ishal durumu oluyor.O bölgenin havasız kalması ve ıslanması sonucu pişik meydana gelir.

Bu konuyla alakalı aşağıdaki kutucuğa yorum bırakabilirsiniz.İsterseniz sohbet mobil siteleri sitemizden sanal arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

 


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla