Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Çukur Cengiz Erdenet

Çukur Cengiz Erdenet Kimdir..

Bu akşam yayınlanacak olan Çukur dizisinde yeni oyuncular kadroya dahil oldu.Bunlardan bir taneside ünlü tiyatrocu, aynı zamanda dizi sinema oyuncusu usta isimlerden Mustafa Avkıran, Cengiz Erdenet olarak karşımıza çıkacak.

Peki Cengiz Erdenet Kimdir Kısaca Tanıyalım

Mustafa Avkıran namı değer Çukur Cengiz Erdenet, 3 Mart 1963  (57 yaşında) yılında Gaziantep’te doğmuştur.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında 1983 senesinde mezun olmuştur.Akabinde aynı zamanda İstanbul Devlet Konservatuarında katılan usta oyuncumuz, yüksek lisansını 1983 yılında mezun olduğu okuldan yapmıştır.Sürekli dizilerde ve sinema filmlerinde gördüğümüz oyuncu, Antalya Devlet Tiyatrosunda belirli bir dönem müdürlük yapmıştır.

Şu ana kadar izlediğim karakterler içerisinde, üzerine cuk oturan bir isim Cengiz Erdenet.İlerleyen bölümlerde kalıcı olmasını bekliyoruz.Senelerini tiyatro ve tv ekranlarında geçiren Mustafa Avkıran, diğer tanınmayan fakat çok önemli bir diziye geçince kıymeti bilinen oyuncularımıza buradan selam olsun..

2000 yılında önemli bir işe imza atan oyuncu Tiyatro Oyunevi İSM 2 kat’ı kurmuştur.Oyuncunun sondan geriye olarak aklımızda yer edinen birkaç dizisini sizlerle paylaşalım, şuan katıldığı için Çukur 2020, Azize 2019, Yeni Gelin 2017-2018, Filinta 2015-2016, Delibal 2015 yıllarında önemli rollere hayat vermiş oyuncudur.

ÇUKUR dizisinde Cengiz Erdenet karakterine rol verecek ünlü oyuncuya şimdiden başarılar diliyoruz.


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla