Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Koronavirüs Aşısı Yapıldı

Türkiye Koronavirüs ilk aşısı bugün yapıldı..

Yaklaşık 5 aydır bu hastalıktan bütün dünya çekiyordu.Fakat bu süreç içerisinde bu virüs’ün aşısını rusya ve birkaç ülke aşıyı bulduğunu açıklamıştı fakat henüz istenilen seviyeye gelinmediği bildiriliyor.

Türkiye corona ile mücadele içerisinde hergün savaşmaya devam ediyor.Son zamanlarda artan ölüm sayıları ile yükselen test sayıları hepimizi oldukça üzüyor.Bunların yanı sıra bizi sevindiren bir haber bugün nihayet geldi.Covid-19 aşısı Türkiyede ilk kez denenmeye başlandı.

Tüm dünyanın gözü üzerimizde olduğu bu günlerde güzel haber Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi bizi bir nebzede olsa umutlandırdı.Bugün ilk kez koronavirüs aşısı gönüllü sağlık çalışanlarına yapıldı.Bu olayı Çin bilim adamları bile izlemeye ve takip etmek için Türkiye’ye geldiler.

Hacettepe Üniversitesi gönüllü aşı olan 3 vatandaşımız katıldı.FaZ 3 diye giden bu döngü Çinde yakın zamanda uygulanmıştı bizim ülkemizde ilk etapta 25 kişiye yapılacak, daha sonrasında bu sayı 1200 gönüllü vatandaşımıza uygulanacak tahmini bu sayı 10.000 süreçlerinde ilerleyecek.Bu zamanı 2.5 ay süresinde devam edilecek olması bizi çok sevindiriyor.

Koronavirüs aşısı umarım kalıcı ve faydalı olur diye ümit ediyorum.Hasta olanlara acil şifalar diliyorum.

 


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla