Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Güllaç Tarifi

Ramazan Ayı geldiği andan itibaren akla gelen geleneksel bir tad olan Güllaç tarifi’ni anlatmaya çalışacağım.Coronavirüs belası yüzünden ramazan ayı bile aslına bakarsanız eskisi gibi geçmiyor, çoğu insanların oruç tutmadıkları biliniyor..

Peki ramazan ayı yiyeceği Güllaç Nasıl Yapılır ;

Ramazan ayı Güllaç Malzemeleri Nelerdir

Güllaç Malzemelerinden başlayalım.

1 paket güllaç ( 10 yapraklı )

1.5 litre süt

2 su bardağı kadar şeker

İçi çekilmiş fındık

İsteğe göre 2 yemek kaşığı kadar gülsuyu

Üzeri için fındık ve vişne

Şimdi ramazan ayı Güllaç tarifini anlatıyorum.

Süt ve şekeri bir tencereye alarak iyice karışıp eriyene kadar karıştırıyoruz, iyice kaynadıktan oda sıcaklığında dinlendirmeye bırakıyoruz.Bunu neden yapıyoruz çünkü süt kaynar durumda olursa güllaç’ınız hamur gibi olur yenecek durumda olmaz.Ramazan Güllaç’ı 10 yaprak olduğu için ilk 5 yapraklarının arasına karıştırdığımız süt ve şeker’i her güllaç yaprağına döküp 5.ciye kadar devam ediyoruz.

5.ramazan güllacı yaprağının arasına fındık içini döküyoruz, kalan süt şeker karışımından 1 bardak ayırıp üzerine gülsuyu’nu ekliyoruz üzerine döküyoruz.Buzdolabına aldığımız güllaç’ı 2 yada 3 saat dinlendirip dilediğiniz gibi servis edebilirsiniz..


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla