Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Ceylan Ertem Kimdir

Şarkıcı Ceylan Ertem hakkında bilmeyenler için yakından takip eden birisi olarak yaşamını dile getirmeye çalıştık.Hayatına dair araştırmalar sonucu başarılı sanatçı Şarkılar Bizi Söyler Programı’na katıldığı andan itibaren dikkat çekti.Müzik eğitimleri sonrası birçok şarkısı ile günümüzde en çok sevilen sanatçılar arasında bulunası dikkat çekmektedir.Ceylan Ertem aslen nereli?
CEYLAN ERTEM KİMDİR?

Ceylan Ertem 1 Aralık 1980 yılında Adapazarı Sakarya’da dünyaya geldiği biliniyor.Aslen Çerkes olan bir ailede doğmuş,Müzik hayatına 1992’de Adapazarı Belediyesi çocuk ve gençlik korosuna katılarak müzik hayatına başlayan sanatçı,1995’te piyano ve gitar eğitimi alarak müzik hayatına başlamıştır.1999’da müzik eğitimine devam etmek için İstanbul’a temelli gelerek Akademi İstanbul’ da 1 yıl müzikal şarkıcılığı eğitimi almıştır. Ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne girdi ve Batı müziği bölümünde 2 yıl eğitimine devam etmiştir.2000 yılında Tuncay Korkmaz ile birlikte Anima’nın kurucularındandır.

2008 senesinde Berlin şehrindeilk temel taşları atılan Octophone projesine katılarak Philipp Gropper ve Wanja Slavin ile beraber kayıtlara başlamıştır.Projeyle Avrupa’da ismini duyuran sanatçı, 2010 yılı şubatında Fransız alternatif gruplarından United Fools ile konser için, konuk sanatçı olarak Fransa’ya davet edildi ve çok sevindi.2010 yılının ilk aylarında da Hollandalı alternatif grup Barana’yla yaklaşık 1 aylık Hollanda’da turneye çıktı.


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla