Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Kadir Gecesi Duası

Kadir Gecesi ibadetlerini muhakkak hepimiz o gece yerine getirmeliyiz. dualarımız o gece gerçekleştirmeli. Bin aydan daha hayırlı olmasıyla bilinen gecede dua edecek olanlar ellerini semaya açacaklardır. Peki, bu gecede nasıl dua edilir onu öğrenmeye çalışalım.

Öte yandan Diyanet’in paylaştığı Kadirde Gecesi özel duası ise şöyle onuda paylaşalım

KADİR GECESİ İBADETLERİ NELERDİR?

Bu Mübarek gecede ibadet ederek geçirmek isteyenler Kadir Gecesi’nde bunları yapabilirsiniz,

*Kur’ân–ı Kerim okunmalıdır; okuyanlar dinlenmelidir; uygun mekânlarda Kur’ân ziyafetleri verilmelidir; Kelamullah’a olan sevgi, saygı ve bağlılık duyguları yenilenmeli, kuvvetlendirilmelidir.
Üzerinde namaz borcu olan insanlarımız nafile namazı kılmadan önce hiç değilse beş vakit kaza namazı kılmaları daha faziletli olur. Kazası yoksa nafile kılması makbül geçer.
Süfyan-i Sevri: Kadir gecesi dua ve istiğfar etmek namazdan sevimlidir buyurdu.. Kur”an okuyup sonra dua etmek daha güzeldir” demişti (Tecrid-i Sarih Tercemesi, VI, 313).
Tefek kürde bulunulmalıyız; “Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum, Allah’ın benden istekleri nelerdir” gibi konular başta olmak üzere hayatî meselelerde derin düşüncelere girmeli bu şekilde Allah’a yönelmeliyiz.
Bol bol zikir, evrad ü ezkarda bulunulmalıdır.
Mü’minlerle helalleşilmeli; onların rızaları alınmalıdır.
Küs ve dargınlar barıştırılmalıdır; gönüller alınmalıdır; kederli yüzler güldürülmelidir..
Günahlara samimi olarak tevbe ve istiğfar edilmelidir; idrak edilen geceyi son fırsat bilerek bu geceyi inşallah iyi geçirelim..


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla