Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Lütfi Elvan Kimdir Hayatı

Lütfi Elvan Kimdir Hayatı

Son dönemde aldığımız siyasi haberlerden biride Berat Albayrak’ın istifası Türkiye tarafından şaşırtıcı bir hamle olarak bildirildi.Apar topar bu istifanın kabul edilmesinden sonra yerine kimin geleceği tartışılıyordu.Fakat kimsenin tahmini yoktu,Cumhurbaşkanımızın onayıyla beraber Lütfi Elvan oldu.

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı olan Lütfi Elvan’ı kısaca tanımaya çalışalım.

Lütfi Elvan Kimdir, Tanıyalım.

1962 senesinde Karaman ili, Ermenek ilçesinde doğmuştur.Ortaokul ve lise yıllarını kendi memleketinde okuyan bakanımız, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini bitirmiştir.Okul yılları burada bitmeyen sayın Elvan daha sonrasında İngiltere Leeds Üniversitesinde Maden ile ilgili yüksek lisans yapmış olup akabinde Amerika Birleşik Devletleri Delaware Üniversitesinde ekonomi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

1987 yılında Etibank’ta Yöneylem araştırma gruplarında mühendislik yapmıştır.Özellikle Etibank yıllarında teknolojiyle beraber maden araştırmacılığı konusunda ve yaygınlaşmasında öncülük eden insanların başında yer alıyor.1989 yıllarında ise DPT’de çalıştı.

Çeşitli bilim dallarında gerekse siyaset alanında görevlerde bulunmuştur.Evli ve 2 çocuk babası olan Lütfi Elvan Zeliha Elvan ile evlidir.

Yeni Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’a yeni görevinde başarılar dileriz.

 


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla