Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Kısıtlama Başlıyor

Sokağa çıkma yasağı bu akşam başlıyor..

Dün akşam saatlerinde sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası Türkiyemize kısıtlama konusunda açıklamalar yaptı.

Genel anlamda öğüt verici insanları düşünmesi yönüyle çok güzel konuşma yapan sayın Erdoğan kısıtlama hakkında kafamızdaki soru işaretlerini kaldırdı.Bugün Salı akşamı 21:0 itibariyle hafta içi 21:00 saatleri ile sabah 05:00 arası komple sokağa çıkma yasağı getirildi.

Hafta sonları tamamen market bakkal vs açık olacak onun harici iş yerleri kapalı olacak.Market, bakkal hafta sonları 10:00 ile 17:00 arası insanlara hizmet vermeye devam edecektir.20 yaş altı ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımız toplu taşıma araçlarına binmeleri yasaklandı.

İller arası yasak şuan için açıklanmadı fakat bunada dikkat edileceği bildirildi.İzin belgeleriyle beraber insanlar il dışı seyahat edebilecek.Çok can kaybının yaşandığı bugünlerde cenaza törenleride yakın akrabalar ile beraber en fazla 30 kişi olması açıklandı.Bu yasakların coronavirüs tedbiri amacıyla alınması karar verilmiş olup,vatandaşlarımızın buna riayet göstermesi konusunda bilgilendirme yapıldı.Umarım bu kısıtlama sonrası can kaybının azalması, hastalığın yeterince etrafa yayılmaması belirgin hale gelip en asgariye düşürülmesi planlandı.

Son olarak sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın covid-19 ilacınında anlaşmasının yapıldığını 1 aya kalmaz ülkemize gelmesini beklediği, öncelikle sağlık çalışanlarına uygulanması konusunda fikir sağlanmıştır dedi.Bu ilacın ise herhangi bir para ödemeksizin her vatandaşımızın kullanabileceği kararı alınmıştır.


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla
Mobil Sohbete Başla